fbpx

Reprezentacja przed sądem

Idziemy do sądu

Nie zawsze i nie ze wszystkimi biurami podróży można się porozumieć. Dlatego jesteśmy gotowi przeprowadzić Ciebie i Twoją sprawę także przez postępowanie sądowe
w przypadku takiej konieczności i Twojej decyzji.

Dlaczego my?

Samodzielne dochodzenie swoich praw bywa uciążliwe i długotrwałe, a biura podróży mają swoje sposoby na zniechęcenie do ubiegania się o rekompensaty za zmarnowane wakacje. Dlatego my dajemy Wam wsparcie, wiedzę i twarde argumenty.

Pytania?

Ile to kosztuje?

Dokładamy wszelkiej staranności, aby wysokość naszego wynagrodzenia korespondowała z kwotami rekompensaty, na które możesz liczyć. Chcemy poznać szczegóły Twojej sprawy, wycenić kwotę roszczenia, ocenić stopień jej skomplikowania oraz koszty i oprzeć nasze stawki o jednolite zasady na rynku, tj. rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22.10.2015 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych. Dlatego nie znajdziesz tu konkretnych kwot, ale mechanizm ich kalkulacji. Konkretne wynagrodzenie podamy ci zatem po przeanalizowaniu Twojej sprawy. Tak jest fair.

Co wpływa na cenę usługi?

Przede wszystkim czas, jaki musimy przeznaczyć, aby wykonać ją jak najlepiej. Zatem przygotowanie sprawy bardziej skomplikowanej (także procesowo) zajmie nam pewnie więcej czasu. To także forma wykonania usługi – ustna porada prawna ograniczająca się do rozmowy z Tobą będzie krótsza niż sporządzenie pisma (dlatego, w trosce o zmniejszenie Twoich kosztów, proponujemy usługę konsultacji). Dodatkowo mogą być to koszty dojazdu (np. do sądu), które pochłaniają nie tylko czas, ale i generują wydatki związane z transportem. Pamiętaj, że koszty niezbędne do prowadzenia sprawy sądowej (w tym wynagrodzenie pełnomocnika, związane przygotowaniem strategii, napisaniem pism, zapoznaniem się z pismami przeciwnika, stawiennictwem w sądzie, etc.) obciążają ostatecznie stronę przegrywającą spór i zwracane są wygrywającemu proces.

Dlaczego przed sądem warto być reprezentowanym przez profesjonalnego pełnomocnika?

Bo oprócz wiedzy na temat postanowień własnej umowy z biurem podróży i znaczenia poszczególnych jej zapisów, konieczna jest znajomość przepisów, do której ta umowa się odnosi. Także tych skomplikowanych, które regulują procedurę występowania przed sądem. Pamiętaj, że jedynie w nielicznych przypadkach biura podróży nie są reprezentowane przez kancelarie prawne. A to oznacza, że i Ty potrzebujesz mocnego i merytorycznego wsparcia przed sądem. I to wolnego od emocji. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu i zwiększy możliwość uzyskania korzystnego rozstrzygnięcia. Bez stresu.

Czy warto jest skorzystać z Waszej pomocy dopiero na tym etapie?

Tak, gdyż Twoje roszczenie posiada swoją wartość. Jaką? Dla jednych będzie to kwota wyrażona w pieniądzach czy voucherach, dla innych wartością samą w sobie będzie po prostu satysfakcja z wyegzekwowania swoich praw od biura podróży – każdy kieruje się swoim wartościami i interesami. Pamiętaj, jeśli skorzystasz z konsultacji masz szansę dowiedzieć się jak oceniamy i wyceniamy Twoją sprawę już na tym etapie. To ułatwi podjęcie decyzji.

Czy wystarczy mi prawnik, skuteczny prawnik, czy bardziej skuteczny prawnik?

Przy wyborze prawnika warto kierować się zakresem jego usługi i dziedziny prawa, w jakiej się specjalizuje (np. jeżeli podjąłeś decyzję o wejściu w spór z biurem podróży to warto skorzystać z usługi prawnika, który specjalizuje się w prowadzeniu tego rodzaju spraw). My staramy się, aby Twoja sprawa już od pierwszego kroku przygotowywana była pod kątem potencjalnego sporu przed sądem (w przypadku takiej konieczności i Twojej decyzji). Dlatego nasza reklamacja jest kompletna na wszystkich płaszczyznach i stanowi solidną podstawę np. do sądowego pozwu.

Potrzebuję wsparcia prawnego, ale nie stać mnie na zastępstwo procesowe.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia prawnego, ale ograniczone finanse nie pozwalają Ci na zlecenie nam poprowadzenia sprawy, możemy ograniczać Twoje koszty umawiając się na konsultacje. Tą drogą możemy omawiać kolejne kroki – kamienie milowe Twojej sprawy, także przed sądem.

Jaką mam szansę na wygraną?

Zawsze wysokie, jeżeli Twoja sprawa jest prawdziwa, a Ty przekażesz nam informacje wyłącznie zgodne z prawdą. Każda historia jest inna i wpływ na wygraną mogą mieć detale. Dlatego warto jest poprawić swoją pozycję, dostarczając nam dowody obrazujące rozmiar Twojej wakacyjnej katastrofy. Pisemne zgłoszenie niezgodności, filmy, zdjęcia, a także nagrania audio z rozmów z rezydentem, czy printscreeny oferty ze strony internetowej touroperatora będą stanowić solidną podstawę Twojego roszczenia. Jeżeli jesteś jeszcze na urlopie a nie wiesz jak się zachować – skontaktuj się z nami. Podpowiemy ci, jak najlepiej przygotować się do sporu z biurem podróży. Jesteśmy w stanie ocenić mocne i słabe strony Twojej sprawy i zaproponować działania maksymalnie zwiększające szanse Twojej wygranej. Powinieneś mieć jednak świadomość tego, że nie mamy wpływu na wszystkie czynniki, jak choćby na to, że sąd rozstrzygający twoją sprawę jest niezawisły i niezależny.

Skontaktuj się z nami